Հեքըթոն [ՅԱՆ] Երևան 2011 մրցույթն ավարտվեց
33 թիմեր 24 ժամվա ընթացքում աշխատեցին իրենց նախագծերի վրա (կայքեր, մոբայլ լուծումներ և այլն), այնուհետև ներկայացրեցին հանրությանն ու ժյուրիին:
Հաղթողները հայտնի դարձան դեկտեմբերի 19-ին Երևան «Golden Tulip» հյուրանոցում: Յոթ նախագծեր ստացան մրցանակներ և դրամական պարգևներ: Մրցանակաբաշխության արարողությանը ներկա էին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարը, ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը, դոնոր կազմակերպություններ, ձեռնարկատերեր, ՏՏ զարգացման գործակալություններ, «Դեվելոփվեյ» ընկերության ներկայացուցիչը և այլ պատվավոր հյուրեր:
Հեքըթոնը Սիլիկոնե հովտում ծնունդ առած` ծրագրավորման և նախագծերի լայնածավալ մրցույթ է` ուղղված համատեղ ուժերով և նոր տեխնոլոգիաների միջոցով առկա կամ առաջադրված խնդիրների լուծմանը:

Hackathon [YAN] Yerevan 2011 contest was held
Hackathon [YAN] Yerevan 2011 contest of innovative ideas and projects was held on 17-18 December 2011 at Yerevan Municipality.
33 teams worked on their programs, applications, mobile solutions and websites during 24 hours, then presented their projects publicly to the panel of judges.
The winners were announced on 19th of December at Yerevan Golden Tulip Hotel. Seven projects received awards and monetary prizes.
RA Minister of Economy, US Ambassador to Armenia, Donor organizations, Entrepreneurs, IT Development Agencies, the representative of developWay CJSC and other honorable guests were present at the Award Ceremony.
Hackathon is a Silicon Valley-generated extensive contest aimed at solving existing problems through collaborative computer programming and new technologies.