«Էլեկտրոնային բիզնես» մասնագիտացմամբ մագիստրոսական ծրագրի շնորհանդեսը Եվրասիա միջազգային համալսարանում
2011թ.-ի մայիսի 13-ին Եվրասիա միջազգային համալսարանում (ԵՄՀ) տեղի ունեցավ «Էլեկտրոնային բիզնես» մասնագիտացմամբ մագիստրոսական ծրագրի շնորհանդեսը: Այն իրականացվում է ԵՄՀ-ն Եվրոպական համալսարանի, Լիտվայի Միկոլաս Ռոմերիս պետական համալսարանի և Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) հետ համատեղ:
Ծրագրի ներկայացմանը ներկա էին ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ-ում Լիտվայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեդրիուս Ապուոկասը, «Մայքրոսոֆթ»-ի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը: Միջոցառմանը հրավիրված էին ՏՏ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, որոնց թվում էր նաև Դեվելոփվեյ ընկերությունը:
Ծրագիրը նպատակ ունի լրացնել ՀՀ աշխատաշուկայում «Էլեկտրոնային բիզնես»-ի մասնագետների ներկայումս նկատվող պակասը, ընդլայնել գործող կազմակերպությունների ասպարեզը և խթանել էլեկտրոնային բիզնեսով զբաղվող նոր ընկերությունների ստեղծումը:
Դեվելոփվեյ ընկերությունը, հանդիսանալով ԵՄՀ-ի գործընկեր, շնորհավորում է համալսարանին նոր ծրագրի ստեղծման առթիվ և մաղթում նորանոր հաջողություններ:

"e-Business" Master Program presentation took place at Eurasia International University (EIU) on 13 May 2011. It is initiated by Eurasia International University together with European University, Mikolas Romeris University of Lithuania and Union of Information Technology Enterprises (UITE).
RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan, Lithuania's Ambassador to Armenia Gedrius Apuokas, Regional Manager of Microsoft RA, Grigor Barseghyan had a speech at the presentation. Representatives of IT companies were invited to the event, among which was also developWay CJSC.
The project aims to educate and prepare highly qualified e-Business professionals for the market, as well as stimulate the creation of new startup e-Business companies.
developWay CJSC, as a partner of Eurasia International University, congratulates the university for the new project and wishes all the best and new successes.